רמת השרון

הלב הרחב של תושבי רמת השרון

תושבי רמת השרון ממשיכים לפתוח את הלב למען ניצולי שואה

שרון יונתן 14/03/2019
כיכר העירייה מלאה במתנדבים וחבילות מזון. למען ניצולי השואה
צילום: פרטי

תושבי רמת השרון ידועים בנדיבותם ורוחב ליבם, ביום שישי שעבר נארזו מאות חבילות מזון בכיכר העירייה על ידי מתנדבות ומתנדבים רמתשרונים, ובסיוע המתנדבים של העמותה לעזרה מיידית לניצולי שואה, הועברו משלוחי המנות לכל אותם שורדי שואה ברחבי הארץ.

בישראל חיים כיום כ-200 אלף שורדי שואה. רבע מתוכם נמצאים מתחת לקו העוני, ועוד אלפי שורדים נוספים עוברים במעט את קו העוני ומתקיימים בדוחק, ללא דיור הולם או אמצעים לשלם על חשמל, תרופות או ביגוד.
לפני כשנתיים נחשפו דפנה קפלנסקי, רונן גרובר ועירית בר, לפעילות של העמותה לעזרה מיידית לניצולי שואה הפועלת מזה 10 שנים באמצעות מתנדבים שנותנים מענה לצרכי היום יום של השורדים. רוב המימון לסיוע לשורדי השואה מגיע מכיסי המתנדבים עצמם ומתרומות, ומשום כך הפעילות של העמותה מתמקדת בשורדי שואה יוצאי מחנות, גטאות, צעדות המוות וכאלה ששהו במסתור תחת הכיבוש הנאצי, אשר אין להם ילדים, או שילדיהם חולים או מוגבלים.

דפנה, רונן ועירית נכחו לראות שהעמותה מתקשה לגייס מוצרי מזון לסדר פסח שקיימה, והחליטו לסייע בכל דרך אפשרית, מתוך כוונה להעלות את המודעות לפעילות העמותה ולרתום את הקהילה הרמת שרונית לנושא.

היום אפשר להגיד שהם בדרך הנכונה. רבים מהתושבים נסחפו אחריהם ורמת השרון צללה עמוק לתוך הפעילות של העמותה: בשנה שעברה קיימו ברמה"ש מסיבת חנוכה מפוארת לשורדים, סייעו בארוחות החג בראש השנה ובפסח, ובמהלך השנה מקיימים קשר ישיר עם מנהלי העמותה ויחד עם תושבים רבים מסייעים בכל מה שאפשר.

לקראת חג הפורים המתקרב התגייסו דפנה רונן ועירית, זו השנה השנייה, לאיסוף משלוחי מנות למאות השורדים איתם העמותה בקשר עפ"י רשימת מוצרים שקיבלו מהעמותה. גם הפעם התגייסו ובאו לסייע במבצע תושבי העיר, ויחד עם מרבית בתי הספר וגני הילדים בעיר התגייסו, הכינו משלוחים והילדים אף השקיעו בברכות וציורים לשורדים. "ללא ספק ההירתמות של התושבים בעיר מרגשת מאוד", אמרו השבוע.

 

עוד כתבות
יריב עם הקהל שהגיע לראות את הסרט המרגש
שרון יונתן 02/05/2019
גנץ בכפר הירוק
בילי בסרגליק 08/04/2019
עמית סבן (שני משמאל) וחברי הכנסת הצעירה באירוע הפתיחה
שרון יונתן 20/03/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הבדיקות העלו: הפעוטה בלעה חרצני זיתים
הבדיקות העלו: הפעוטה בלעה חרצני זיתים
טקס אזכרה במלאות ארבע שנים לנפילת הדר גולדין
מאות בטקס אזכרה להדר גולדין
ניר קריסטל
סיירת הורים חוזרת לפעול ביום העצמאות
דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית
דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית
התרעננה לעונה חדשה
"שירתתי את הציבור באהבה גדולה"
לאות הזדהות
לאות הזדהות
בעיות תנועה ברחוב הרצוג