רמת השרון

בכמה אחוזים עלו הדירות ברמת השרון?

אחת המטרות של הממשלה הנוכחית, שתסיים את דרכה בעוד מספר חודשים, הייתה הוזלת מחירי הדירות, אבל מתברר ששנת 2018 הסתיימה עם עלייה במחירי הדירות בחלק גדול מהיישובים בישראל, כאשר רמת השרון ממוקמת בעשרת הערים בהן מחירי הדירות עלו הכי הרבה

שרון יונתן 26/02/2019
יהושע שפונדר , מחירי הדירות ימשיכו לעלות
צילום: יח"צ

מבדיקה שנערכה על ידי אתר יד2 עולה כי מחירי הדירות ברמת השרון עלו בשנה החולפת ב-3%. על פי הנתונים, בסוף 2017 דירת 4 חדרים עלתה בממוצע 2.825 מיליון שקל ובסוף 2018 המחיר הממוצע טיפס ל-2.897 מיליון שקל, עלייה של 72 אלף שקל.

במקום הראשון ברשימת היישובים בהן מחירי הדירות עלו הכי הרבה נמצאת לוד עם עלייה של 9% ואחריה טבריה עם עלייה של 7% לממוצע של 876 אלף שקל לדירת 4 חדרים. במקום השלישי קריית מוצקין עם עלייה של 4% לממוצע של 1.282 מיליון שקל. שש רשויות נמצאות עם עליה של 3% ובהן רמת השרון, כרמיאל, ראשל"צ, חולון, בת ים, אשקלון. את העשירייה הראשונה ברשימת היישובים בהן מחירי הדירות עלו הכי הרבה חותמת רמלה עם עלייה של 2% מ-1.58 מיליון שקל בממוצע לדירת 4 חדרים ועד 1.606 מיליון שקל בסוף 2018.

יהושע שפונדר, יו"ר ארגון קבלני השרון והשומרון, אמר השבוע: ״ככל שלא יימצא פתרון להגדלת ההיצע לעומת הביקושים הרבים לרכוש דירה במרכז הארץ, מחירי הדירות ימשיכו לעלות. אותנו מדאיג היום שאחרי תכנית מחיר למשתכן, כאשר היצע הדירות בשוק החופשי יקטן משמעותית. על הממשלה לדאוג לא רק לאוכלוסיית מחיר למשתכן, אלא להמשיך לדאוג לפיתוח גם של השוק החופשי, כך שבערים מבוקשות רוכשי הדירות ימשיכו ליהנות מהיצע דירות ראוי, וגם למנוע את ההשפעה של הירידה בהיצע על העלייה במחירי הדירות״.

 

עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
חילופי נשיאות ברוטרי הרצליה
חילופי נשיאות ברוטרי הרצליה
לב הפארק "עשו" חנוכה
נשים פורצות דר
עיריית הרצליה מוקירה את תושבות העיר
מפגש סל-גל עם תלמידים בהוד השרון
מפגש "סל-גל" עם תלמידים בהוד השרון
מרכז חדשנות ויזמות ייחודי
המכללה האקדמית כנרת משיקה מרכז ייחודי לחדשנות ויזמות
פארק רעננה מתחדש
פארק רעננה מתחדש
תכירו: מיק"ר- מועדוני ילדים לפנאי
סוללה הוצאה מקיבתו של פעוט
סוללה הוצאה מקיבתו של פעוט