רמת השרון

בכמה אחוזים עלו הדירות ברמת השרון?

אחת המטרות של הממשלה הנוכחית, שתסיים את דרכה בעוד מספר חודשים, הייתה הוזלת מחירי הדירות, אבל מתברר ששנת 2018 הסתיימה עם עלייה במחירי הדירות בחלק גדול מהיישובים בישראל, כאשר רמת השרון ממוקמת בעשרת הערים בהן מחירי הדירות עלו הכי הרבה

שרון יונתן 26/02/2019
יהושע שפונדר , מחירי הדירות ימשיכו לעלות
צילום: יח"צ

מבדיקה שנערכה על ידי אתר יד2 עולה כי מחירי הדירות ברמת השרון עלו בשנה החולפת ב-3%. על פי הנתונים, בסוף 2017 דירת 4 חדרים עלתה בממוצע 2.825 מיליון שקל ובסוף 2018 המחיר הממוצע טיפס ל-2.897 מיליון שקל, עלייה של 72 אלף שקל.

במקום הראשון ברשימת היישובים בהן מחירי הדירות עלו הכי הרבה נמצאת לוד עם עלייה של 9% ואחריה טבריה עם עלייה של 7% לממוצע של 876 אלף שקל לדירת 4 חדרים. במקום השלישי קריית מוצקין עם עלייה של 4% לממוצע של 1.282 מיליון שקל. שש רשויות נמצאות עם עליה של 3% ובהן רמת השרון, כרמיאל, ראשל"צ, חולון, בת ים, אשקלון. את העשירייה הראשונה ברשימת היישובים בהן מחירי הדירות עלו הכי הרבה חותמת רמלה עם עלייה של 2% מ-1.58 מיליון שקל בממוצע לדירת 4 חדרים ועד 1.606 מיליון שקל בסוף 2018.

יהושע שפונדר, יו"ר ארגון קבלני השרון והשומרון, אמר השבוע: ״ככל שלא יימצא פתרון להגדלת ההיצע לעומת הביקושים הרבים לרכוש דירה במרכז הארץ, מחירי הדירות ימשיכו לעלות. אותנו מדאיג היום שאחרי תכנית מחיר למשתכן, כאשר היצע הדירות בשוק החופשי יקטן משמעותית. על הממשלה לדאוג לא רק לאוכלוסיית מחיר למשתכן, אלא להמשיך לדאוג לפיתוח גם של השוק החופשי, כך שבערים מבוקשות רוכשי הדירות ימשיכו ליהנות מהיצע דירות ראוי, וגם למנוע את ההשפעה של הירידה בהיצע על העלייה במחירי הדירות״.

 

עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
אנו חולמים על בית ראוי
הורי גן רותם דורשים תיקון הליקויים במיידית
טארט שוקולד עשיר ומפנק
טארט שוקולד מפנק ועשיר
3-0 בדרבי
חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן המעי הגס
חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן המעי הגס
ניסו להונות בכרטיס אשראי גנוב
צבע אדום בשדרות ובעוטף עזה
רקטות נפלו בשטח שדרות
הגרוש שחסר ללירה